19 Kasım 2014 Çarşamba

İsli, Puslu Londra


    İngiltere; isli, puslu, her an her şey olabilecek havasında bir ülke. İngilizlerin soğuk kanlılıkları, aksanları, gençlerinin zıvanadan çıkmış olması, havası, mekanları; ne için giderseniz gidin, ister tatil, gezi ister eğitim İngiltere hep stabil.       Etkinlikler olarak zevkliler, havasından canınız sıkılsa da farklı etkinlik ve eğlenceler üretmeye zaman buluyorlar. Herhalde en eğlencelisi dil eğitimi için gidip, kurstan edindiğiniz bir sürü asyalı arkadaşınızla hangi şehre gittiseyseniz bunu keşfedip eğlenceli vakit geçirmek olacaktır.
    Seyahat ya da eğitim amaçlı Londra' ya yolunuz düşerse konaklamak için ilginç atmosfere sahip oteller dolu. Zira sihir ve gotik şato severler için kaçınılmaz mekanlarda ayrıca gösteriler de düzenleniyor. Burada konaklamasanız dahi otel gösterisini izlemeye gelebilirsiniz. Özellikle sihir gösterileri, ürkütücü bir atmosfer ve ücretsiz bir kadeh şarap eşliğinde geçirilecek sıra dışı bir gece için bence ideal.
Genel İngiliz mekanlarında hep 1600 lerin havasını yakalayabilirsiniz. Burası nostalji, sanat ve sihir için tercih edilebilir bir ülke. Sihir olayına gerçekten takıntılılar. Magic shop dükkanlar revaçta. Bu takıntı Harry Potter' dan mı gelmiştir bilinmez ama onun da setini müze olarak gezmeniz mümkün Londra' da.
   Opera House' larında bir Phantom Of The Opera " Operadaki Hayalet" müzikalini izlemeden ya da bir zindan korku evinde ürkütücü fakat eğlenceli dakikalar geçirmeden dönmeyin. Hatta yazın gittiyseniz dışarıda gezilip görülecek yerler yapılacak aktiviteler de fazlasıyla var. Bana kalırsa yaşanılır bir ülke değil ilk olarak bence ikliminden, ama ilginç ve çok sayıda tarihi yapılara ev sahipliği yapan sizi farklı bir yüzyıla taşıyacak boyutta olan bir ülke olması adına bence tatil, gezi, seyahat ya da eğitim amaçlı tercih edilebilir.
    Eğer İngiltere hakkında vize işlemleri, kolay vize alma yolları, prosedürler, başvuru şartları, konsolosluk mülakatları konusunda her bilgiye ulaşmak isterseniz BURAYA TIKLAYARAK sorularınıza cevap bulabilirsiniz.


 

2 yorum:

  1. gidilip, görülesi bir yer olduğu kesin

    YanıtlaSil
  2. iklimine falan bakmadan gitmek lazım gerçekten özellikle dil eğitimi için

    YanıtlaSil