19 Ocak 2018 Cuma

Venedik Sokak Karnavalı 2018

Venedik Sokak Karnavalı 2018

Venedik Sokak Karnavalı geçmişi 13. yüzyıla dek uzanan en köklü ve renkli olan İtalya'nın Venedik kentinde Venedik Karnavalı ismiyle düzenlenen çok hoş bir festival.

Venedik Festivali 2018

Venedik Festivali bu yıl Ocak ayının 27 sinde başlayacak ve 13 Şubata dek sürecek. Karnavalda kullanılan maskeler geleneksel olarak üretiliyor ve bunların yapımında deri, cam, porselen gibi malzemeler kullanılıyor; hayal gücünün eşsizliğiyle süslenip, boyanıyor. Kostümler ise yine çok şaşalı ve zengin tasarımlarla vücut buluyor.
Venedik Karnavalı; Venedik'in ilginç sokaklarında büyülü bir atmosferde yaşanıyor. Hayatınızda bir defa dahi olsa bu karnaval deneyimine mutlaka katılmalısınız. Zaten çok farklı bir auraya sahip olan Venedik şehri, bir de Venedik Sokak Karnavalı ile buluştuğunda harika bir renk cümbüşü ve sabahlara dek süren eğlence kente hakim oluyor.

Venedik Karnavalı "En Güzel Maske" Yarışması

Venedik Festivali içinde bu yıl da "En Güzel Maske" yarışması düzenlenecek. Binlerce yerli ve yabancı ziyaretçiyi ağırlayacak kentte otel ve hostel rezervasyonları aylar öncesinden yapılmalı yoksa yer bulmak zor olacağı gibi fiyatlar da katlanarak artacaktır.
"En Güzel Maske" yarışmasının yanı sıra; sokak gösterileri, geçit törenleri gibi eğlencelerle desteklenecek Venedik Karnavalı, San Marco Meydanı'ndaki ana etkinliklerle daha da canlanacak. Yüzlerce yıla dayanan bu eğlenceli gelenek, modern zamanın ve geçmişin buluşmasıyla daha da nefes kesici bir hal alıyor.


Carnival In The Streets of Venice 2018

The Venice Carnaval is one of the oldest and colourful events in Italy, with roots that go back to the 13th century. This year, carnival will take place between January 27- February 13.
The assortment of masks made from leather, porcelain and glass and the richly imaginative, colourful costumes create a magical atmosphere in the historic streets of Venice.

The Venice Carnival 2018 "Best Mask" Competition

The Venice Carnival 2018 "Best Mask" Competition this year once again, the event will attract thousands of visitors to the city's streets as participants enjoy themselves at the "Best Mask" competition, street shows and parades.


San Marco Square will become the focal point of the activities, as visitors throng to the historic city throughout the festival, which brings modern perspectives to a tradition that goes back hundreds of years. It's the perfect time to take your place in the streets of Veniece.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder